Rozstrzygnięcie konkursu na stypendia MNiSW

Miło nam poinformować, iż Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019 otrzymali:
– doktorantki mgr Oliwia Maciantowicz i mgr Joanna Witowska
– studentki psychologii Iwona Nowakowska i Magdalena Walkowiak
– studenci kognitywistyki Katarzyna Rode i Paweł Orłowski.

Rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1338 wniosków studentów i 556 wniosków doktorantów. Do oceny wniosków został powołany Zespół do spraw oceny wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w skład którego wchodzi 24 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. W roku akademickim 2018/2019 wysokość stypendium ministra wynosi 15.000 zł – w przypadku studentów oraz 25.000 zł – w przypadku doktorantów. Stypendia są wypłacane studentom i doktorantom przez uczelnię. Wypłata następuje jednorazowo.

Oficjalny komunikat MNiSW >>

Data publikacji: 20 grudnia 2018